हिरासिंह र लोकेश गोराल (लाउरे)को “मैना मरेली”काठमाडौं । पछिल्लो समय युवा वर्ग लोक दोहोरो, पप, र र्यापसंगै देउडामा पनि उतिकै रुची राख्न थालेका छन् । केहि समय यता देखि देउडा गीतले करोड क्लब पार गरेका छन् ।

कर्णाली र सुदूरपश्चिममा प्रख्यात देउडा गीत अहिले देशभर चर्चाको शिखरमा छ । अहिले यस्तै देउडा गीत ल्याएर कालिकोटक हिरासिंह सोनीले “मैना मरेली” आएका छन् । देउडा गीत गएरै चर्चा परिचर्चा आएकी गायिका लक्ष्मी आचार्य र धर्मराज न्यौपाने(शिशिर)को स्वरमा रहेको “मैना मरेली” सार्वजनिक भएको छ।

जी नेपाल म्युजिक प्रा.लिको प्रस्तुतिमा हिरासिंहको पहिलो देउडा हुड्केउली “मैला मरेली” रहेको छ । गीतमा हिरा सिंह सोनीको शब्द रहेको छ भने लोकेश गोराल (लाउरे)ले संगीत भरेका छन् । हरिश महराले छयांकन गरेको भिडियोलाई लोकेश गोराल (लाउरे)ले नै निर्देशन गरेका छ ।

“छाप्रे गाउँको भूमि देउता मैनाव बास,मरेली मुण्डलि कालिका हो मैना मरेली मुण्डलि कालिका हो मैना मरेली तिनपरेलको छाप्रे हाम्रो मैनाव बास,मरेली मुड गन्छ पालिका हो मैना मरेली मुड गन्छ पालिका हो मैना मरेली हाय हाय मुड गन्छ पालिका हो मैना मरेली ” जस्ता लय गीतमा रहेका छन् ।

उक्त गीतले संग्रह कालिकोटको रितिरिवाज, चालचलन र यथार्थमा कथालाई चित्रण गरेको छ । गाउँमा सबैको कानमा गुन्जिएको र सबैले सुनेका लय रहेको छ । गीतले मौलिकता झल्काएको गायक तथा निर्देशक लाउरेले बताए ।

हेर्नुहोस भिडियो :

‘प्रेम गीत ३’ले पहिलो दिन भारतमा कति गर्‍यो कमाइ?

बलिउड हंगामाका अनुसार इन्डो-नेपाली फिल्मले सबैतिर गरी एक दिनमा भारु ४ करोड ८४

नेपालमा प्रदर्शन नहुँदै ‘प्रेम गीत ३’ को हिन्दी भर्सन लिक

इतिहासमा पहिलो पटक नेपाललाई ‘ग्लोबल मार्केटमा ‘ मा पुर्याउन सफल यस चलचित्रले भारतमा

अन्ततः ‘प्रेम गीत ३’ को हिन्दी भर्सन रिलिजका लागि फुकुवा

वितरक मनोज राठीले विदेशी फिल्मले तिर्दै आएको १५ प्रतिशत विकास शुल्क तिरेर प्रेमगीत

भुवनले बनाएको सल्लाहकार समिति विवादमा

चलचित्र विकास बोर्डको बैठक बिहीबार अबेरसम्म बसेको थियो, जहाँ सल्लाहकार समिति गठनदेखि ‘प्रेमगीत

 सामाजिक सञ्जालमा हामी