भुवनले बनाएको सल्लाहकार समिति विवादमा३१ भदौ, काठमाडौं। चलचित्र विकास बोर्डले गठन गरेको सल्लाहकार समिति विवादमा तानिएको छ ।

 अध्यक्ष भुवन केसीले बिहीबार बोर्डको कार्य सहज बनाउन कलाकार नीर शाहको संयोजकत्वमा गठन गरेको ५ सदस्य सहितको समिति २४ घण्टा नबित्दै विवादमा परेको हो । समितिको सदस्यमा आकाश अधिकारी, रविन्द्र खड्का, विधान कार्की, शोभित बस्नेत र सुशान्त श्रेष्ठ छन् ।यी सबै कांग्रेस र अध्यक्ष केसी निकट फिल्मकर्मी हुन् ।

चलचित्र समीक्षक समाजका अध्यक्ष दीपेन्द्र लामा, फिल्म लेखक यज्ञशसहित धेरै फिल्मकर्मीले सामाजिक सञ्जालबाट समितिको आलोचना गरिरहेका छन् । सल्लाहकार समितिमा एकजना महिला पनि नपरेको भन्दै आलोचन भएको हो । नेपाल राष्ट्रले समावेशी सिद्धान्तलाई संविधानत : अंगिकार गरेपनि बोर्डको सल्लाहकार समिति त्यस्तो हुन नसकेको विषय सामाजिक सञ्जालमा चर्काे रुपमा उठिरहेको छ ।

चलचित्र विकास बोर्डको बैठक बिहीबार अबेरसम्म बसेको थियो, जहाँ सल्लाहकार समिति गठनदेखि ‘प्रेमगीत ३’को हिन्दी भर्सनलाई नेपाली फिल्मसरह सेवासुविधा दिनेबारे छलफल भएको थियो । बैठकले ‘प्रेमगीत ३’का निर्मातालाई नियमानुसार कागजपत्र पेश गर्न आग्रह गर्ने निर्णय समेत गरेको छ ।

हिरासिंह र लोकेश गोराल (लाउरे)को “मैना मरेली”

जी नेपाल म्युजिक प्रा.लिको प्रस्तुतिमा हिरासिंहको पहिलो देउडा हुड्केउली "मैला मरेली" रहेको छ

‘प्रेम गीत ३’ले पहिलो दिन भारतमा कति गर्‍यो कमाइ?

बलिउड हंगामाका अनुसार इन्डो-नेपाली फिल्मले सबैतिर गरी एक दिनमा भारु ४ करोड ८४

नेपालमा प्रदर्शन नहुँदै ‘प्रेम गीत ३’ को हिन्दी भर्सन लिक

इतिहासमा पहिलो पटक नेपाललाई ‘ग्लोबल मार्केटमा ‘ मा पुर्याउन सफल यस चलचित्रले भारतमा

अन्ततः ‘प्रेम गीत ३’ को हिन्दी भर्सन रिलिजका लागि फुकुवा

वितरक मनोज राठीले विदेशी फिल्मले तिर्दै आएको १५ प्रतिशत विकास शुल्क तिरेर प्रेमगीत

 सामाजिक सञ्जालमा हामी